ΣΑΒΒΑΤΟ

15:30 έως 17:30

08:00 έως 10:00

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
Από τις 16 έως τις 22 Ιουλίου 2019 διεξήχθη στον Βόλο το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α και Β
Ο ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ '78 έλαβε μέρος με 7 και 8 αθλητές αντίστοιχα, που συνοδεύτηκαν από τους προπονητή μας και τη διοίκηση
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α:
Οι αθλητές ΑΒΑΓΙΑΝΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΒΙΓΚΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΖΑΟΥΤΗ ΕΙΡΗΝΗ, ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ ΑΓΑΘΗ ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΦΡΑΙΜ, ΚΟΖΑΔΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ και ΛΑΓΟΥΔΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ κατέκτησαν 2 χρυσά, 1 χάλκινο, 4 θέσεις σε μεγάλο τελικό και 4 θέσεις σε μικρό τελικό
Στα ομαδικά αγωνίσματα κατέκτησαν 2 τέταρτες και 1 πέμπτη θέση
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β:
Οι αθλητές ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΤΑΣΟΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΦΕΪΝΑ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ, ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ ΕΥΗ, ΚΩΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ, ΜΠΑΣΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, ΣΚΑΛΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΡΕΤΖΟΣ και ΤΟΥΜΠΟΥΛΙΔΗ ΑΓΑΠΗ κατέκτησαν 2 χρυσά, 3 αργυρά, 2 χάλκινα, 2 θέσεις σε μεγάλο τελικό και 3 θέσεις σε μικρό τελικό
Στα ομαδικά αγωνίσματα κατέκτησαν 1 χρυσό μετάλλιο, 2 τέταρτες και 1 πέμπτη θέση
Οι αθλητές μας χάρισαν δυναμικές κούρσες, καθώς σημείωσαν καλές επιδόσεις και ατομικά ρεκόρ
Να αναφερθεί ότι στο σύνολο των περίπου 120 ομάδων που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα κατηγοριών, ο ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ’78 με τους εξαιρετικούς 15 αθλητές του, κατέλαβε την 13η θέση με 477 βαθμούς
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους αθλητές μας για τις επιτυχίες τους και ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στους προπονητές μας ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΛΛΗ και ΔΑΜΙΑΝΟ ΛΕΚΚΟ που συνέβαλαν στις επιτυχίες των αθλητών στηρίζοντας τους τόσο ΕΝΤΟΣ όσο και ΕΚΤΟΣ νερού
Συγχαρητήρια στο ΔΣ και σε όλους εκείνους τους γονείς που στήριξαν τα παιδιά του συλλόγου μας στη δύσκολη αλλά ΜΟΝΑΔΙΚΑ ευχάριστη εμπειρία που βίωσαν τις ήμερες του πρωταθλήματος
Ευχόμαστε σε όλους ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ και ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, με υγεία προπάντων!